BARCOLANA 48

Spektakel in eno najštevilčnejšo regato vseh regat, na kateri je letos jadralo 1758 jadrnic je Slovenska prenovljena Maxi Jena z Mitjem Kosmino za krmilom  prijadrala že dvanajstič drugo mesto. V močni burji, ki je pihala s hitrostjo med 15 in 25 vozlov pa je regatno polje prva prejadrala italijanska jadrnica Alfa Romeo, s krmarjem Furiem Benussijem.

Kljub muhasti burji, zaradi katere so organizatorji preložili start, so vsi jadralci priznali, da Alfa Romeo na 48 Barcolani pokazala premoč na velikem regatnem polju v Tržaškem zalivu.

Poleg odličnih rezultatov Slovenskih jadrnic v ospredju, Peto mesto je zasedla jadrnica Adriatic Europa z ekipo Dušan Puh Sailing Team, na 15. mesto v skupni razvrstitvi se je uvrstila jadrnica Generali s Petrom Podunavcem za krmilom, 18. mesto je osvojila jadrnica Scorpio z Iztokom Krumpakom, 19. pa jadrnica Megaenergija z Urošem Žvanom naj omenimo tudi skupno 135 mesto klubske jadrnice Perun ter osvojeno 2 mesto v konkurenci 82 jadrnic v razredu ter jadrnice Vesna na 408 mestu in 52 mestu v razredu.

image_1589_image_big image_1509_image_big image_1539_image_big 3b890865158c6e93cab2 image_1492_image_big image_1494_image_big image_1502_image_big barcolana