MARTINOVA REGATA za razred Laser

Opisi in vtisi podmladka JK Ljubljana  iz MARTINOVE REGATE

 

Ko sem izvedel ,da bom na laserju sem bil zelo vesel saj, sem bil do sedaj na optimistu.

Laser je večji od optimista ima večje jadro in večji trup. Konico trupa ima ostro. Ima tudi več vrvi ,ki jih je treba pripraviti. Laser ima 3 vrste 4.7, radial in standart. Na regati so bili optimisti, laserji 4.7 in laserji radial. Vrste za na vodo so zelo dolge laserji gremo na vodo ponavadi  zadnji. Regata je bila v Izoli. Žal nam veter ni bil ravno naklonjen saj prvi dan sploh ni pihalo. Uspelo je narediti en plov  laserjem radial. Na regato je prišla tudi Tanja z njeno barko »Alpinco«. Nato smo šli ven zunaj smo pospravili laserje. Se preoblekli in šli jesti. Hrana je bila zelo dobra.V Piran smo odšli z Alpinco. Spali smo v klubski hiši s klubom ranca  (ptujčani).Imeli smo se super saj je klub dobil ročni nogomet. Naslednji dan smo vstali ob 8.00 pojedli zajtrk si spakirali stvari za na vodo ter odšli v Izolo  pripravili smo laserje ter, ko so optimisti odšli na vodo smo pomagali našim jadralcem ter ptujčanom. Nato smo šli na vodo tudi mi vetra je bilo malo več zato smo lahko prišli ven. Naredili so en plov za laserje 4.7 in laserje radial ,ko so hoteli štartati optimisti je zmanjkalo vetra . Komaj smo končali plov, ko smo prišli na štart je začelo pihati zato, smo štartali optimisti in laserji 4.7 vendar so regato prekinili ker je bilo premalo vetra. Prišli smo ven pospravili laserje in optimiste nato smo šli na podelitev, 2 punci iz našega kluba sta dobili pokal, ker je bila ena prva od punc druga pa, ker je bila tretja. Zelo smo bili veseli. Nato smo odšli, dobili smo se v Ljubljani kjer smo imeli sestanek.

Zame je bila ta regat zelo posebna saj je bila prva. Čeprav ni bilo vetra sem zelo vesel ,da sem bil na laserju.

Lp  jadralec Nejc

_______________________________________________________________________

Ta vikend, 11.-12.11.2017, sem bila na prvi regati z laserjem 4.7. Vetra skoraj, da ni bilo in odpeljali smo samo en plov. Prvi dan smo šli na vodo, vendar smo čakali na boljše razmere vetra, a na koncu se ni izšlo. Smo pa dobro jedli, za spremembo krof na morju. Drugi dan pa smo speljali dva štarta, vendar samo enega smo dokončali. Obakrat sem štartala med prvimi, vendar sem se vedno bolj oddaljevala proti zadnjimi. Nejc je bil tri mesta pred mano. Maja in Jakob pa sta se prav tako dobro odrezala. Ujela sem dva tekmovalca, vendar zaradi spremembe cilja, sem se zmedla in tako na cilj prišla zadnja. Vendar razmišljamo pozitivno. Zdaj mi gre lahko samo še na boljše. Komaj čakam novega treninga in novih znanj v jadranju.

Gaja Kolarič

Nazaj na vrh