Ob slovesu Mihe Štuklja

Poslovil se je naš dolgoletni član Miha Štukelj, upokojeni vrhovni sodnik Vrhovnega sodišča RS v Ljubljani. Skupaj z našim članom dr. Edom Pirkmajerjem, soustanoviteljem društva ljubljanskih jadralcev, sta bila prva ljubljanska jadralca na jadrnici vrste Zvezda (“Špela”) že davnega leta 1955.

Miha je bil v prvih desetletjih obstoja JKL zelo aktiven član: Od 1976 do 1982 je bil tajnik društva JKL. Bil je tudi organizator in zelo prizadeven sograditelj klubske jadrnice vrste Sloka, ki je bila zelo verjetno prva sloka v takratni državi, katero smo plastificirali leta 1962. Pozneje je Miha jadral na bolj udobnih jadrnicah – nazadnje na jadrnici Swan – pogosto z Edom Pirkmajerjem.

Miha še enkrat  hvala za neizmerni prispevek Jadralnemu klubu Ljubljana in naj ti bo mirno morje.

Nazaj na vrh