One Sails in One Night Cup 2016

V mesečini in slabi burji so se na štartu One night cup v petek zbrale tri jadrnice. Med njimi je barve JK Ljubljana predstavljala jadrnica Vesna.

Megaenergija je po eni uri in 17 minutah pričakovano kot prva prečkala ciljno linijo regate, ki je potekala izpred izolske marine okoli boje varnih vod pred luko Koper in nazaj. V ozadju pa sta oster boj bili Vesna s Simonom Virnikom za krmilom in Tina s Tinetom Bajtom. Sprva je bila v prednosti Vesna, ki jo je na obračalni boji Tina prehitela, nato pa je Vesna bolje izkoristila pogoje na povratku do Izole in regato končala po dveh urah in 26 minutah kar 15 minut pred Tino.

BDD_7735

ONE SAILS CUP
Čudoviti jadralni pogoji so se nadaljevali tudi naslednji dan, ko se je na startu One Sails Cupa, prve letošnje regate za Pokal Slovenije zbralo 25 jadrnic med njimi tudi 4 posadke predstavnice JK Ljubljana.

Na novem regatnem polju One Sails Cupa so se jadrnice s startne linije severno od rta Petelin najprej podale do oceanografske boje ter naprej do Seče in do prvega prehodnega cilja pred hotelom Bernardin. Nadaljevale so z jadranjem mimo piranskega rta Madona mimo boje pred Fieso do  boje pred rtom Ronek, kjer se je pričel tehnični del regate z jadranjem na 1,2 navtične milje dolgem polju v obliki palice. Na privetrni strani je bil postavljen prehodni cilj, zmagala pa je jadrnica, ki je znotraj časovne omejitve štirih ur največkrat prečkala linijo prehodnega cilja.

V razredu ORC za katerega je štelo regatno polje do drugega prehoda skozi prehodni cilj je slavila Nika (Damijan Miljavec-JK Ljubljana) ter tudi v razredu 5. potovalne osvojila 1 mesto. V tem razredu je tudi osvojila tretje mesto jadrnica Bled 2 (Vladimir Lebedev-JK Ljubljana).

V razredu  3. potovalne je osvojila  jadrnica Vesna drugo mesto (Simon Virnik-JK Ljubljana).

V diviziji 5. regatne je bila prva jadrnica Sošolka (Matej Virnik-JK Ljubljana)

Po končnem jadranju je organizator udeležence v baru Hangar počastil s tradicionalnim bogračem in sladkarijami.