Sporočamo žalostno vest, zapustil nas je prof. dr. Zvonko Trontelj

Sporočamo žalostno vest, da nas je nenadoma zapustil naš član prof. dr. Zvonko Trontelj, upokojeni profesor s Fakultete za matematiko in fiziko, oddelek za fiziko, za vse jadralne prijatelje kar ”naš Zvone”. Zvone se je leta 1955 kmalu po ustanovitvi včlanil v JKL, bil v njem aktiven sedemdeset let tudi kot član upravnega odbora. Začel je kot mlad jadralec, skupaj z bratom Miranom sta v mladosti tekmovala v jadralnem razredu zvezda, leta 1977 pa je vizionarsko ustanovil mladinsko sekcijo, ki je hitro napredovala in dosegla svoj vrhunec leta 1985, ko je Hinko Golias zmagal v razredu optimist v takrat zelo močni jugoslovanski konkurenci. Z leti je pomagal pri nabavi jadrnic klas 420, 470 in evropa, novega kombija, veš čas se je trudil za dobre odnose s primorskimi klubi in za boljše pogoje za trening otrok, ki so hitro odraščali in potrebovali vedno večje in boljše jadrnice. Zvone je bil veš čas mentor, trener in motor mladinske sekcije ter se je s straši otrok zelo trudil za čim boljše pogoje in opremo. Njegovo delo mlajši rodovi ponosno nadaljujemo še danes. Nikoli ni nehal jadrati, zadnja leta predvsem z družino in prijatelji. Njegovo zadnje potovanje je bilo lani jeseni skupaj z ženo in prijatelji, ko so najeli barko na Cresu. Svoja doživetja je rad delil z nami, pripravljal pa je tudi zanimiva predavanja s področja pomorske zgodovine in o nenavadnih fizikalnih in vremenskih pojavih na morju ali v zvezi z morjem. V zadnjem letu je veliko časa posvečal pripravi zbornika ob 75 letnici kluba, saj je predstavljal trdno vez med starejšimi in mlajšimi člani kluba. Redno se je družil z nami na sestankih ob četrtkih zvečer, ki jih ni nikoli izpustil. Njegova modrost nam je vedno pomagala pri sprejemanju pomembnih odločitev kot člana upravnega odbora kluba. Kot je rad poudaril pokojni starosta našega kluba Mirko Bogić, vsak klub potrebuje stebre, ki držijo klub pokonci in Zvone je bil resničeno trden steber našega kluba, zaradi česar se ga bomo vedno spominjali s hvaležnostjo in ponižnostjo.

Mirno jadraj še naprej, Zvone.

Nazaj na vrh